Vydavatel Kulturní komise ČR, president Jiří Pancíř, šéfred. Ivana Haslingerová

Přepínače prohlížečů:   obrazovka  mobil 

Fragmenty jsou na  Twitteru  Facebooku

Zahradil a Tošenovský bojují v EU proti biopalivům pane Foltýnku Doporučený

  • čtvrtek, kvě 28 2015
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
1. místopředseda ODS europoslanec Jan Zahradil 1. místopředseda ODS europoslanec Jan Zahradil snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Z veřejně přístupných webových stránek EP je jasné, že europoslanci ODS jsou proti klasickým biopalivům. Evžen Tošenovský vystoupil k tomuto bodu na plénu EP a stejně jako Jan Zahradil podal písemné vysvětlení hlasování. Dojednaný kompromis o sedmiprocentní podpoře biopaliv podpořili proto, že v případě neschválení by i nadále platil 10 % podíl biopaliv první generace z řepky, obilí apod. do benzinu. Kompromisní návrh správně přiznává, že jejich dosavadní podpora byla chybou, a snižuje jejich podíl na 7 %. Oba poslanci ODS navíc podpořili pozměňovací návrh ohledně dalšího snížení na 6 %, naopak poslanci z Babišova hnutí ANO se postavili proti.

Předseda poslaneckého klubu ANO pan Faltýnek při včerejší debatě v Poslanecké sněmovně uvedl tudíž jen polopravdu, tedy že zástupci ODS Tošenovský a Zahradil na dubnovém plénu podpořili novelu legislativy EU regulující biopaliva. Je jasné, že vše v tom případě vyzní tak, že jsou pro tolik občany nenáviděná biopaliva. Zejména když on sám z toho vyvodil rozpor v postojích opozice, kritizující vládní podporu biopaliv první generace. Chápu, že chce obhájit střet zájmů ministra financí Andreje Babiše, jehož poslanci v EP se postavili proti novele, která navozuje snížení z 10 % na 7 % podílu biopaliv zdražujících již tak předražený benzín. Snižovat se ale k šíření polopravdivých informací, to snad nemá zapotřebí. Nehledě, že je to v naší zemi, kde jsme si jich za komunismu užili nekonečně a občané jsou na to velmi citliví, je to pro něj kontraproduktivní. 

 

Číst 8120 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %